Надаємо акти розрізу димоходів.

Акти періодичної перевірки ДВК. Технічне та сезонне обслуговування Димо-Вент каналів

Згідно п.16 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246, з змінами і доповненнями, (далі-Правила) послуги з монтажу (демонтажу), ремонту та технічного обслуговування та ремонту газових приладів, пристроїв, лічильників газу за заявою споживача оплачуються ними за затвердженими в установленому порядку тарифами (цінами) з урахуванням вартості обладнання, його вузлів і деталей, крім послуг з технічного обслуговування, що надаються за рахунок витрат газорозподільних підприємств, пов’язаних з транспортуванням природного газу, які крім інших видів робіт включає в себе й перевірку димових і вентиляційних каналів на наявність тяги.
   Отже, перевірка ДВК на наявність тяги здійснюється при кожному проведенні планового технічного обслуговування газового обладнання (ПТО). На підставі Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення, затвердженого Наказом ДАХК «Укргаз» 30.07.1997 № 35 і зареєстрованого в Мін’юсті України 02.10.1997 № 451/2255 (далі-Положення) п 4.1: «ПТО виконується за графіком, затвердженим керівником спеціалізованого підприємства газопостачання та газифікації, з періодичністю, що наведено в додатку 3 цього Положення…». Результати проведення ПТО газових приладів, в тому числі наявності тяги в ДВК, заносяться до інвентаризаційної відомості, на підставі якої складається акт про підсумки проведення обслуговування, а не акт про результати перевірки ДВК.
    Роботи з перевірки ДВК на наявність тяги та роботи з періодичної перевірки ДВК не є аналогічними.
   Пунктом 29 Правил надання населенню послуг викладено вичерпний перелік обов’язків споживача, в тому числі, утримання у разі проживання у приватному будинку димові та вентиляційні канали в технічно справному стані (своєчасно проводити їх очищення та перевірку).


  Відповідно до пп. 6.1 Правил безпеки систем газопостачання безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач).
   
    Згідно п. 6.8 Правил безпеки систем газопостачання періодичній перевірці і прочищенню підлягають:
- димоходи опалювальних печей, ємкісних газових нагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні та восени). Строк зберігання актів – 12 місяців.
    Роботи з періодичної перевірки ДВК можуть виконувати будь-які організації, які мають відповідні дозволи. З 2014 року ПАТ «Львівгаз» не надає послуги з періодичної перевірки ДВК.

Хто проводить перевірку та прочистку ДВК

Щоб перевірити справність димоходів та вентиляційних каналів, Вам необхідно звернутися до спеціалізованої організації (ТоВ "ФОРТІС ЛЬВІВ" м. Львів вул. Г. Юнаківа 9)

Їхня робота – провести відповідне обслуговування, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень. У разі необхідності фахівці спеціалізованого підприємства прочищають або ремонтують ДВК, перевіряють щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. Результати перевірки оформляють актом.

Планові перевірки

Планові перевірки багатоквартирних будинків заздалегідь погоджують з балансоутримувачем – це може бути ЖЕК або об`єднання співвласників будинку, а в селах - з місцевою владою. Мешканці повідомляються через оголошення.

Якщо представник організації, яка здійснювала перевірку виявляє несправність каналів, він має попередити Вас під розписку про небезпечність користування газовими приладами, а акт перевірки передати до газового господарства для вжиття відповідних заходів.

Яка роль газової служби

Зауважимо, під час планово-технічного обслуговування (ПТО) та інших робіт щодо обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання працівники газового господарства не проводять обслуговування димових та вентиляційних каналів, а лише перевіряють наявність в них тяги. До того ж газове господарство слідкує за своєчасним наданням власниками Актів ДВК. Адже несправність ДВК загрожує виникненням аварійної ситуації та небезпекою отруєння мешканців.

Згідно Правил, підставою для відключення газопостачання є:

  1. Отриманий від пічників акт на ДВК з висновком про непридатність ДВК.
  2. Відсутність тяги.
  3. Виявлене неправильне облаштування ДВК.

Детальніше дивіться у Правилах безпеки систем газопостачання України. 

Отримати консультацію або задати питання Ви можете безпосередньо на цьому сайті з Особистого кабінету, для цього Вам треба зареєструватися або увійти в кабінет.

Після проведеної технічної перевірки і обстеження димоходу і вентиляційного каналу професійним сажотрусом складається технічний звіт (акт перевірки), який містить висновок і висновки перевірки. Висновок про стан димоходу видає тільки професійний сажотрус або спеціалізована організація з ліцензією на проведення робіт.

Замовити перевірку Ви можете  за телефоном  095-001-26-62/098-026-80-03