Правильна робота димоходів та вентканалів впливає на нашу безпеку та здоров`я, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги. Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димоходи - котлів та водонагрівачів. При несправних димоходах та вентканалах (далі ДВК) шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Тож ДВК-система повсякчас має бути цілою та справною. Для цього її треба періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати і ремонтувати.
Димові канали опалювальних печей, ємнісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, перевіряються один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Якщо такі прилади працюють цілий рік – двічі на рік (навесні і восени).
Димові канали опалювально-варильних печей - не рідше 1 разу на 6 місяців (перед початком і після закінчення опалювального сезону).
Обслуговування димоходів газового обладнання з відведенням продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку необхідно проводити одночасно з обслуговуванням газового обладнання за документацією з експлуатації заводів-виробників.
Вентиляційні канали обслуговуються одночасно з димовими.
В зимовий період, не рідше одного разу на місяць, домовласник приватного будинку повинен проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.
На періодичність обслуговування ДВК впливає матеріал, з якого виготовлені димоходи:
З якого матеріалу виготовлено |
Періодичність |
|
|
|
|
Щоб перевірити справність димоходів та вентиляційних каналів, Вам необхідно звернутися до спеціалізованої організації (ТзОВ "ФОРТІС ЛЬВІВ" м.Львів Вул. Юнаківа 9) тел.: 095-001-26-62 / 098-026-80-03, яка має дозвіл на виконання цих робіт, виданий центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, підготовлений персонал та необхідне обладнання.
Їхня робота – провести відповідне обслуговування, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень. У разі необхідності фахівці спеціалізованого підприємства прочищають або ремонтують ДВК, перевіряють щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. Результати перевірки оформляють актом.
Планові перевірки багатоквартирних будинків заздалегідь погоджують з балансоутримувачем – це може бути ЖЕК або об`єднання співвласників будинку, а в селах - з місцевою владою. Мешканці повідомляються через оголошення.
Якщо представник організації, яка здійснювала перевірку виявляє несправність каналів, він має попередити Вас під розписку про небезпечність користування газовими приладами, а акт перевірки передати до газового господарства для вжиття відповідних заходів.
Правила безпеки систем газопостачання говорять: безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар).
Якщо власник будинку ЖЕК - він самостійно організовує і виконує роботу власними силами або залучає сторонні організації. Порядок оплати визначає також ЖЕК.
Якщо будинок має іншу форму власності (ОСББ, ЖЕП, ЖБК тощо) цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку.
Зауважимо, під час планово-технічного обслуговування (ПТО) та інших робіт щодо обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання працівники газового господарства не проводять обслуговування димових та вентиляційних каналів, а лише перевіряють наявність в них тяги. До того ж газове господарство слідкує за своєчасним наданням власниками Актів ДВК. Адже несправність ДВК загрожує виникненням аварійної ситуації та небезпекою отруєння мешканців.
Згідно Правил, підставою для відключення газопостачання є:
Детальніше дивіться у Правилах безпеки систем газопостачання України.
Отримати консультацію або задати питання Ви можете безпосередньо на цьому сайті з Особистого кабінету, для цього Вам треба зареєструватися або увійти в кабінет.