Твердопаливні котли є хорошою альтернативою, для утеплення дому. Оскільки ціни на електрику та газ невпинно зростають. Купити твердопаливний котел — це забезпечити себе і свою сім'ю теплом на довгі роки. Але, не зважаючи на довговічність і не перебірливість у паливі котлів Ройек, як і люба техніка, вони потребують догляду. Тому дамо декілька порад, як чистити твердопаливний котел.

Для чого чистити твердопаливний котел?

Люба техніка потребує догляду, особливо твердопаливні котли. Дані котли відносяться до “всеїдних”, в них як паливо можна використовувати майже будь-що: дерево, вугілля, сланець, торфобрикети, навіть різного роду сміття. Головне, щоб вологість палива відповідала нормам котла.

Тому, під час спалювання топлива, особливо такого різноманітного виду, на стінках димових каналів котла осідає попіл та різного роду сажа. І потрібно знати, що навіть сажа товщиною у декілька міліметрів, може зменшити потужність котла на 25-30%. Зменшується потужність — збільшуються витрати на паливо. Смоляниста субстанція на стінках димових каналів зменшує димову тягу, що також негативно впливає на роботу котла. Тому, якщо ви бажаєте, щоб твердопаливний котел вам прослужив довгі роки і не потрібно було витрачати на 30%, а то й на 50% більше палива. Доведеться час від часу проводити чистку котла.

Як часто чистити твердопаливний котел?

Тут все залежить від якості та типу палива, яким ви заправляєте котел. Якщо використовувати вугілля чи деревину високої якості та низької вологості, то чистити котел вистарчить раз в місяць або раз на декілька тижнів. Якщо ж ви вирішили зекономити на якості палива, то чистку котла доведеться проводити раз на 6-7 днів. Також, якщо у системі часто змінюють воду, то хоча б раз в 4 роки, потрібно почистити теплообмінник котла. За довгий час експлуатації там може накопичитися багато “котлового каменю”. Як варіант, можна промити водним розчином соляної кислоти, або чимось іншим, що добре розчиняє осад.

Яким чином чистити твердопаливний котел?

Зазвичай твердопаливні котли добре чистити скребами або дротяними щітками. Здебільшого вони йдуть в комплекті разом із котлом.

Або

         Ви можете замовити будь-яку послугу не встаючи зі свого крісла,
а наші фахівці вчасно приїдуть і вирішать всі ваші проблеми з тягою,
задимленням приміщення, зроблять необхідну профілактику.

067-373-35-93 / 032-290-23-97